SÍŤOVÁNÍ: cesta ke změně v přístupu k lidem s duševním onemocněním

 

 

FOKUS České Budějovice společně s partnery  FOKUSem Tábor a FOKUSem Písek realizují na území Jihočeského kraje projekt SÍŤOVÁNÍ: cesta ke změně v přístupu k lidem s duševním onemocněním (reg. č. projektu CZ.1.04/3.1.03/D5.00045) financovaný z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze Státního rozpočtu ČR, který je zaměřený na podporu změny přístupu k osobám s duševním onemocněním.

 

Networking
 

Projekt je zaměřený na podporu změny přístupu k osobám s duševním onemocněním a to prostřednictvím cílených aktivit pro odbornou veřejnost a potenciální zaměstnavatele. V rámci jednotlivých aktivit poskytneme relevantní informace o problematice života osob s duševním onemocněním v kontextu zaměstnávání, sociálního fungování, ochrany práv, rozhodování, vyjednávání apod. Cílem projektu je zejména prostřednictvím realizace akreditovaného vzdělávání, workshopů, individuálních schůzek, Kulatého stolu a vytvořením virtuální networkingové sítě pro zainteresované subjekty (zaměstnavatele, úřad práce, zadavatele a poskytovatele sociálních služeb, opatrovníky, pracovníky sociálních odborů a odborů sociálně právní ochrany dětí, adiktology), měnit zavedené způsoby uvažování o lidech s duševním onemocněním v kontextu podpory jejich zapojování na pracovní trh. Aktivity budeme realizovat převážně na úrovni bývalých okresů, některé na úrovni Jihočeského kraje. Všechny zainteresované subjekty budou moci využívat specializované stránky projektu, kde budou k dispozici relevantní informace o duševním zdraví, duševní nemoci, burza práce, „rychlá pomoc“. Součástí webu bude i intranet pro registrované uživatele.

 

Podrobnější informace jsou k dispozici u manažerky projekti Bc. Zdeňky Kuvikové na tel. čísle 774 893 657 nebo e-mailu: z.kuvikova(zavináč)fokus-cb.cz. Případně u koordinátora projektu pro okres Písek Ivana Čuřína na tel. čísle  774 484 769 nebo e-mailu: curin(zavináč)fokus-pisek.cz.

 

Tisková zpráva

Přidat na Linked IN Přidat na Facebook Tweet This Přidat na Delicious Odeslat do Digg Stumble This