PŘEDNÁŠKA O PEER KONZULTANTECH VE STRAKONICÍCH

Budoucí peer konzultant Mgr. Radka Počtová dne 10.9. 2013 přednášela  ve Fokusu-Písek - pobočka Strakonice o její 5-denní stáži v Holandsku. Snažila se klientům a pracovníkům pobočky Strakonice osvětlit, v čem spočívá práce peer konzultanta. Během přednášky i po ní se klienti a pracovníci dotazovali a podělili se o své vlastní zkušenosti a názory.

 

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST ve Fokusu

V úterý 17. září 2013 proběhl 2. ročník ZAHRADNÍ SLAVNOSTI ve strakonické pobočce píseckého Fokusu v rámci celorepublikové akce „Týdny pro duševní zdraví.

Po slavnostním zahájení si návštěvníci mohli vyzkoušet svou zručnost v tvořivých dílnách či nakoupit v obchůdku. Překrásné vystoupení herce, klauna a pohádkáře VÍTI MARČÍKA s pohádkou Šípková Růženka rozesmálo, pobavilo i donutilo diváky k zamyšlení.
Skupina keltské muziky ÁDH MÓR (při strakonické ZUŠ pod vedením Pavla Reitmaiera) zahrála skotské a irské písně akusticky a roztleskala i přes deštivé přeháňky všechny posluchače.


Fotografie ze Zahradní slavnosti si můžete prohlédnout zde.

 

Herec Víťa Marčík podpořil sbírku pro Fokus

V průběhu Zahradní slavnosti strakonické pobočky Fokusu - Písek navékl herec Víťa Marčík symbolický korálek pro veřejnou sbírku.

 

TÝDNY PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ 2013

Stejne jako každý rok i letos se Fokus-Písek, pobocka Strakonice, zapojuje do celorepublikové akce Týdny pro duševní zdraví. Smyslem celé akce Týdnu pro duševní zdraví je co nejvíce informovat verejnost o problematice duševne nemocných, mentální hygiene jako prevenci duševních onemocnení i o aktivitách organizací pusobících v této oblasti a tím prispet ke zlepšení postoje k lidem s duševním onemocnením a vetší toleranci spolecnosti.

 

Připravili jsme pro veřejnost bohatý program:


16. 9. 2013 od 9.00 hod. do 16.00 hod.
Dny otevřených dveří s představením aktivit Fokusu-Písek, pobočka Strakonice

 

19. 9. 2013 od 9.00 hod. do 15.00 hod.
a 20. 9. 2013 od 9.00 hod. do 14.00 hod.
Bazárek bazar starších, ale zachovalých věcí

 

17. 9. 2013 od 13.30 hod.
ZAHRADNÍ SLAVNOST
během slavnosti vystoupí soubor keltské muziky ÁDH MÓR, proběhne představení skvělého herce VÍTI MARČÍKA s pohádkou ŠÍPKOVÁ RUŽENKA.

V průběhu slavnosti je možné si vyzkoušet techniky používané v sociálne terapeutické dílne Kopretina a Klubko, zakoupit si obcerstvení a výrobky sociálního podniku Madlenka. Po divadle a souboru opékání vuřtů.

 

Celý program TÝDNE PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ lze stáhnout zde.

 

 

SOULLADĚNÍ 2013 – „DOHODY“ v přírodě pro nás i vše kolem nás
SOUL LADĚNÍ - ladění duše (soul)
"Kouzlo nastává v okamžiku, kdy se spojíme s vlastní duší."

Naše organizace byla přizvána k tomuto velice zajímavému projektu.
Během putovního festivalu spojeného s vystoupením Jaroslava Duška s představením ČTYŘI DOHODY a PÁTÁ DOHODA bude Fokus – Písek, o.s. organizovat Tvořivé odpolední workshopy pro širokou veřejnost.

|<< < 1 2 3 4 5 ... > >>|
Přidat na Linked IN Přidat na Facebook Tweet This Přidat na Delicious Odeslat do Digg Stumble This